View Single Post
  #10  
Old September 14th, 2010, 09:32 PM
luckypenny's Avatar
luckypenny luckypenny is offline
Doggie Wench
 
Join Date: Feb 2007
Location: St. Philippe-de-Laprairie, Qc
Posts: 11,813
Brand name: Chicken

Where to buy it: Grocery store/butcher

How much it costs: 6-7$ (cheaper if it's on sale)

Lasts approximately 1 week per cat = <1$ per day.

Pick up a whole chicken, extra hearts, giblets, and liver. Grind it all up when you get home, add a pinch of salt and an egg yolk or two. Voila, natural, healthy, and very cost efficient.
__________________
"Education is a progressive discovery of our own ignorance." -Will Durant
Reply With Quote