View Single Post
  #6  
Old October 19th, 2009, 07:52 PM
Macomom's Avatar
Macomom Macomom is offline
Senior Contributor
 
Join Date: Jul 2009
Location: somewhere near the Nation's capital
Posts: 1,162
I think RAW is cheaper. After buying a $74.00 bag of kibble today- RAW is cheaper
I don't buy anything over 2/lb and most meat I get at far less than that. I buy turkey necks and backs for less than 1/lb and I just bought whole chickens at that same price for my guys.
RAW is time consuming, but if you enjoy shopping, or are ready to do the footwork I think it can be far less expensive (and really good for your puppy!)
__________________
My family includes:
Darby Rottie
Boswell Dogue de Bordeau
Harvey the English Bulldog Extraordinaire
Reply With Quote