View Single Post
  #12  
Old April 13th, 2011, 11:12 AM
erykah1310's Avatar
erykah1310 erykah1310 is offline
Blue eyed funny farm
 
Join Date: Nov 2005
Location: Canada
Posts: 5,595
Haha, $159.00 for 25lbs, never.
Seems like quite the gimmick honestly.You know how many people think... the more expensive the food the better it is... isn't that how Eukanuba suckered most people in???
As mentioned earlier anything cooked no matter how slowly or low heat is altered from its natural state, many nutrients are lost during the cooking process.
I'll gladly stick to my raw which costs me mere pennies a day even though I need 18lbs of it a day, the QC that goes on here I trust far more than any where else.
__________________
Courage is being scared to death and saddling up anyways. ~John Wayne
Reply With Quote